niedziela, 9 marca 2014

Muchy w kropki i wilki


Autor: Jadwiga Kuternozińska
Zdjęcia: Ewa Mizgała
Muchy w groszki, wilki, taniec erotyczny męski i Jaś i Małgosia.
Sala wypełniona po brzegi. Ponad 80 osób bawiło się (nie tańczyło) w Dniu kobiet. Takiego mixu repertuarowego nikt się nie spodziewał. Nasz Sołtys wraz z Grzesiem, Stasiem, Mietkiem, Edwardem, Patrykiem i Tomkiem w pięknych muszkach, ze ściereczkami przewieszonymi uroczo
przez ręce balansowali pomiędzy stolikami usługując paniom. Dzieci stworzyły teatrzyk "Damy radę" pokazując przy tej okazji babskie charakterki: wstrętną Baby Jagę, wredną macochę i słodką Małgosię. Magda,Wiktoria, Iza, Piotr, Szymon i Hubert jesteście wielcy ucząc się na pamięć ról w tak krótkim czasie. Naszemu dorosłemu zespołowi to się nie udaje.
Po krótkiej przerwie na przekąskę prelekcja z pokazem o wilkach żyjących w naszych lasach w wykonaniu  Katarzyny Bojarskiej Pani Kasia bada zwyczaje tych zwierząt w naszych lasach. Piękne zdjęcia, opisy zachowań i zwyczajów pokarmowych pozwolą nam przełamać stereotyp zakodowany w pamięci o złym wilku i pokrzywdzonym Czerwonym Kapturku.
A na koniec części artystycznej było ciacho, które rozgrzało nie tylko damską widownię. Wszyscy pękali ze śmiechu oglądając parodię tańca erotycznego. Kwiaty leciały na scenę. Oklaski, owacje, piski i gwizdy aplauzu. W czyim wykonaniu nie powiemy, ale nasze wyrazy uznania, talent niezaprzeczalny.
Na stołach wystrój świąteczny: sałatki, ciasta wszelkiego kalibru, śledziki różnego smaku, krokiety, barszczyk i inne smakołyki. Przygotowanie tych potraw, to oczywiście członkinie Koła Ludzi Aktywnych "Pirat" i Koła Gospodyń Wiejskich.
Za sterami wzmacniaczy któż-by inny królował, jak nie Janusz Jurczak. Dziękujemy za opanowanie tego zwierza, co się zowie nagłośnienie.
Zdjęcia robiła Ewa Mizgała, nasz nowy redaktor w Wędrowcu Ruszowskim. Ewa zobowiązała się do zrobienia zdjęć na papierze dla osób chętnych. Nie wszyscy preferują komputerowe oglądanie. Po niedzieli spróbujemy się spotkać i wyświetlić zdjęcia w formie pokazu, żeby każdy mógł  złożyć zamówienie.
W trakcie imprezy słychać było o grupie założycielskiej, która na wzór Dnia kobiet chce  zrobić Dzień mężczyzny. Z chęcią przyjmiemy zaproszenie.

1 komentarz: