To tylko skromny ☝ szkic herbu |
Źrodło: pracowanie historyczne M. Kutter.
'Informują o tym dwie księgi Schóppena, które znajdowały się w Archiwum. Państwowym we Wrocławiu. Pierwsza obejmowała okres od 1539 do 1591 roku i została utworzona za czasów słynnego urzędnika miejskiego Górlitz, Johnnesa Hassa. Można zatem przypuszczać, że istniała już w tym czasie pieczęć Ruszowa, która przedstawiała drzewo z napisem „Pieczęć dworska Rauscha”, którą używano do opieczętowania dokumentów finansowych, stanowiła ona również nieoficjalny herb Rauscha. Wszystko to sprawia, że pieczęć dworska Rauscha jest wyjątkowym i cennym
obiektem, który symbolizuje prestiż, władzę i historię Ruszowa'.Opis pieczęci: Pieczęć dworska Rauscha jest bardzo okazała i imponująca. W środku pieczęci znajduje się pięknie wykonane drzewo, które jest głównym elementem tej pieczęci. Drzewo jest szczegółowo i delikatnie wygrawerowane na jej powierzchni co dodaje jej elegancji..
Drzewo na pieczęci jest symbolem życia, siły i trwałości. Jego korzenie symbolizują związki z przodkami i tradycjami, natomiast jego korony symbolizują rozwój, potencjał i przyszłość. Pieczęć dworska Rauscha jest wykonana z mocnego, trwałego materiału i jest starannie wykonana, co świadczy o prestiżu i sile tej osady.. Jest to ważny element jej historycznego dziedzictwa i władzy. Pieczęć może być używana na dokumentach oficjalnych, listach i innych ważnych dokumentach, aby udowodnić autentyczność i ważność.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz